Woman walking towards a parked Volvo XC90 R-Design

PËR DASHURIN NDAJ NGARJES SPORTIVE

Volvo XC90 R-Design

Prani e fuqishme, qëndrim dinamik. Njihuni me SUV-in sportiv dhe shumë luksoz.

Frymëzuar nga performanca

XC90 R-Design është një makinë sportive luksoze SUV. Detajet dhe ngjyrat unike të dizajnit vendosin tonin në pjesën e jashtme, ndërsa rrotat standarde të aliazhit 20 inç sigurojnë një përfundim të plotë. Brenda, tapiceri i një kombinimi të lëkureve rrjetë nga Nappa dhe Nubuck dhe futjet e aluminit Metal Mesh kombinojnë pamjen teknike me një ndjenjë luksi.
Konfiguroni XC90 tuaj R-Design

Pajisje të detajuara R-Design

Dizajn i guximshëm

Detajet vendimtare përfshijnë grile në rrjetin e ftohësit, rrathë të dritareve anësore dhe kapakëve të pasqyrave të jashtme me shkëlqim të zi . Tubat e integruara të bishtit krijojnë një përshtypje të fortë në pjesën e pasme.

Në sediljen e shoferit

Ulëset Contoure, të veshura me susta në një kombinim të lëkurës së shpuar Nappa dhe nubuck, ofrojnë mbështetje të jashtëzakonshme në mënyrë që të mund të shijoni vërtet udhëtimin.

Disqe ekskluzive

Disqet standarde të aluminit 20 inç ose opsionale prej 22 inç plotësojnë pamjen e fuqishme të XC90. Përfundimi i prerjes diamant krijon një pamje të theksuar dhe teknike.

Përqëndrohu në ngarje

Timoni nga lëkura e perforuar Nappa, zbukurimi i tavanit Charcoal dhe leva ingranazhesh në timon forcojnë më tej ndjenjën sportive të XC90 R-Design.

Shikoni të gjitha specifikimet

Sipas ideve tuaja

Krijoni Volvo XC90 tuaj perfekte. Mund të zgjidhni nga një larmi e gjerë ngjyrash, specifikimesh dhe aksesorësh.

Konfiguroni për vete

Eksploroni gamën e automjeteve XC90

Krahaso llojet
Momentum

PREMIUM

R-Design

SPORT

Inscription

LUXURY