ИНСПИРАТИВНО ВОЗЕЊЕ

Новото Volvo S60

Истражете го динамичниот седан кој го менува значењето на возењето.

Дизајниран за возење

Новиот Volvo S60 е спортски седан кој што повторно ја пишува приказната за возењето. Природни перформанси, интуитивна технологија и софистицирана шасија која што ја балансира удобноста и контролата чекаат на вас со избор на режими на возење кои што ве ставаат на центарот на динамичното искуство. Внатрешноста е прилагодена за вашите потреби - место каде што поврзаноста, лесната за употреба технологија е комбинирана со човечка иновација и елегантен скандинавски дизајн.

ПОГЛЕД ОД 360° НА VOLVO S60

Поглед одблизу

Истражете ја внатрешноста и надворешноста на Volvo S60 со нашиотинтерактивен поглед од 360°.

Look out from the drivers seat of the new Volvo S60
TapToExplore
360view Backto360view
m224360RDesignexterior725GLOBAL

Volvo S60 впечатливости

Создаден за возење

Volvo S60 е создаден за уживање во возењето, со напредната амортизација која што дава исклучителна урамнотеженост и чувствителност на патот.

Во средина на возењето

Удобни седишта, прилагодена табла за управување и интуитивни контроли за возачот создаваат околина која што е фокусирана на уживање во возењето.

Динамична појава

Моќни димензии, стилски обликувани страни и елегантен профил го прават S60 седан со единствена динамична и елегантна појава.

Моќна чувствителност

Напредни, лесни бензински мотори и plug-in hybrid погони ви овозможуваат чувствително забрзување.

Направете го ваш

Креирајте го вашиот совршен Volvo S60. Одберете од богатиот асортиман на бои, спецификации и дополнителна опрема.

Kреирајте го своето Volvo

Истражете ја серијата S60

Inscription

ЛУКСУЗ

ОТКРИЈТЕ ГО S60

Направете го вашиот следен чекор

Конфигурирајте

Креирајте Volvo S60 спрема ваши лични спецификации.

Тест возење

Седнете позади воланот на S60.

Пронајдете застапник

Лоцирајте го вашиот најблизок застапник за Volvo Cars.