ЕЛЕГАНТНО МОДЕРЕН

Volvo XC60 Momentum

Прогресивениот скандинавски дизајн и софистицираната технологија го прават овој премиум SUV како ниеден до сега.

Преглед на страничниот дел од елегантното и рафинирано Volvo S90 Inscription

Volvo XC60 Momentum

Префинета динамичност

XC 60 Momentum е динамичен шведски SUV кој поседува се. Префинетиот дизајн на екстериерот вклучува 18-инчни амуминиумски тркала, LED светла и двојни издувни цевки со хромирани завршетоци. Внатрешноста нуди комбинација од интуитивна технологија и прекрасно изработени детали заедно со високо квалитетни материјали за да се добие едноставен  и модерен амбиент со чувство на удобност. 
Грижа за деталите

Преубавите детали го истакнуваат XC60 Momentum, од црната предна решетка со голем сјај и завршетокот кој е со момент од сатен и свила на шините на кровните носачи до единствените 18" алуминиумски тркала.

Скандинавски стил

Елегантен и опуштен , со внимателно одбрани материјали, ентериерот на XC60 Momentum го отсликува современиот скандинавски дизајн на најдобар начин.

Човечки допир

Напредната технологија во XC60 има човечки допир, вклучувајќи го тука и нашиот респонзивен централен екран чувствителен на допир.

 

Истражете ја останатата XC60 опрема

Volvo XC60 Momentum опрема
XC60 Momentum

Премиум опрема и стил.

Volvo XC60 Inscription опрема
XC60 Inscription

Прогресивен и модерен луксуз од Шведска.

Volvo XC60 R-Design опрема
XC60 R-Design

Спортски изглед инспириран од уметноста на возењето.