Volvo XC40. Исклучете го и пуштете.

Наменет за градот. И остатокот од светот.
XC40

Исто така имаме и Mild хибридни опции на XC40 со бензински или дизелски агрегат, за непречено патување со помала потрошувачка на гориво и намалени емисии, но со поголема моќност.

Истражете ги карактеристиките

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опциите на моторот.

Погледнете ги целосните спецификации
Се истакнува

Xрабар и експресивен дизајн на каросеријата SUV одговара на компактната ефикасност. Истражете го срцето на кој било град без да се мешате во толпата.

Станете креативни

Секоја инчи е иновирана со флексибилни решенија за складирање. Куки за торби, големи простории за врати, скриени прегради - го дизајниравме Volvo XC40 за да можете да дизајнирате како се користи.

Остани поврзан

Apple CarPlay ™ и Android Auto ™ системите ги одржуваат работите едноставни за лесна контрола на опциите и интегрирана забава.

Споделете го патувањето

Апликацијата Volvo On Call им овозможува на пријателите и семејството пристап до вашиот XC40 SUV кога им е потребен. Одржлива сопственост за практично урбано живеење.

Обезбедете го вашето место

Четири камери со висока резолуција ви даваат преглед на паркирањето со 360° поглед од птичја перспектива, за да можете со доверба да се паркирате во било кој простор.

Спаси го денот

Интелигентната технологија за помош на возачот може да открие и да ви помогне да избегнете судир со други возила, пешаци и велосипедисти - во секое време, ден или ноќ.

Внимава на тебе

Предупредувањето на возачот овозможува полесно да ја одбегнете опасноста. Ова го прави со сигнали за приближување на возила и автоматска сопирачка за непосредни судири.

Погледнете одблизу

Истражете го XC40 со нашиот интерактивен преглед од 360 °.

TapToExplore
360view Backto360view
360-exteriorXC40PDP

Изберете стил за вашиот XC40 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и приклучоци хибридни автомобили.

XC40 Recharge R-Design (plug-in хибрид)

Инспириран дизајн

XC40 Recharge Inscription (plug-in хибрид)

Рафинирана елеганција

Изберете стил за вашиот XC40

Mild хибридни опции со помала потрошувачка на гориво и емисии на цевки, но поголема моќност.

XC40 Momentum

Удобност на потпис

XC40 R-Design

Инспириран дизајн

XC40 Inscription

Рафинирана елеганција

Преземете го следниот чекор

Закажете тест возење

Доживејте го реално.

Пронајдете дилер

Пронајдете го најблискиот дилер.

Информации за поддршка

Пронајдете прирачници, прилози за поддршка и видео упатства.